Алгоритми розподілу дзвінків для груп

Алгоритми розподілу дзвінків для груп

Одним із кроків для налаштування групи операторів є вибір алгоритму розподілу дзвінків. Завдяки такій можливості компанія, у якої під'єднана Віртуальна АТС Vega, може підібрати під свої потреби найбільш відповідний варіант розподілу дзвінків.

Є три основні алгоритми розподілу дзвінків для групи користувачів (операторів):

- циклічний з пріоритетом;

- випадковий з пріоритетом;

- дзвонити всім з пріоритетом.

Дзвінок скеровуватиметься на кожного оператора з найвищим пріоритетом, якщо ж співробітники, що мають вищий пріоритет, уже розмовляють або недоступні, або на паузі, тоді виклик буде скерований на співробітників з нижчим пріоритетом. Обдзвонювання відбувається циклічно, отож, якщо останній доступний співробітник з найвищим пріоритетом не підняв слухавки, обдзвонювання розпочинається знову. Додзвонювання проходить по циклу, що включає доступних співробітників з найвищим пріоритетом.

Приклад:

Розглянемо приклад компанії, у якій працюють шість операторів (співробітників) (мал. 1), і вони під'єднані до Хмарної АТС Vega й об'єднані в одну групу. У цій групі три оператори мають найвищий пріоритет приймання дзвінків (мал. 1, позначка 1), ще три – пріоритет на рівень нижчий (мал. 1, позначка 2).

Мал. 1. Алгоритм розподілу дзвінків «Циклічний з пріоритетом»

Випадковий з пріоритетом

Дзвінок випадковим способом буде скерований на одного з операторів групи з найвищим пріоритетом; коли надійде новий дзвінок, то він буде скерований уже випадковим способом на іншого співробітника з найвищим пріоритетом. Отже, зайнятість усіх операторів з найвищим пріоритетом згодом буде наближатися до рівномірної. Система скерує дзвінок на співробітника з нижчим пріоритетом тільки в тому разі, якщо співробітники з найвищим пріоритетом зайняті або оф-лайн, або на паузі.

Приклад:

Розглянемо компанію, у якій п'ять операторів під'єднані до Віртуальної АТС Vega (мал. 2), у трьох з яких найвищий пріоритет приймання вхідних дзвінків (мал. 2, позначка 1), у двох інших пріоритет на рівень нижчий (мал. 2, позначка 2).

Мал. 2. Алгоритм розподілу дзвінків «Випадковий з пріоритетом»

У разі надходження вхідного дзвінка (червоний колір) випадковим способом система скерує його на Оператора-2, оскільки він є одним із трьох операторів, у яких найвищий пріоритет приймання дзвінків. Наступний вхідний дзвінок (жовтий колір) спрямовуватиметься на Оператора-1 або Оператора-3, тому що Оператор-2 вже відповідав, у нашому прикладі дзвінок буде спрямований на Оператора-1. Наступний вхідний дзвінок (синій колір) буде скерований на Оператора-3, оскільки він ще жодного разу не відповідав, а решта операторів з найвищим пріоритетом уже відповідали на вхідні дзвінки.

Після цього наступний вхідний дзвінок (зелений колір) буде знову випадковим способом спрямований на одного з трьох операторів з найвищим пріоритетом, у прикладі система його вже скерує на Оператора-1.

Якщо в момент надходження вхідного дзвінка (чорний колір) усі три оператори з найвищим пріоритетом зайняті або оф-лайн, або на паузі, то система скерує цей дзвінок на одного з двох операторів, у яких пріоритет на рівень нижчий, у поданому прикладі дзвінок буде скерований на Оператора-4.

Дзвонити всім з пріоритетом

Дзвінок буде одночасно скерований на всіх доступних користувачів з найвищим пріоритетом; якщо ніхто зі співробітників не відповість протягом певного часу, то дзвінок надійде одночасно всім доступним операторам, у яких пріоритет приймання дзвінків на рівень нижчий. Також система скерує дзвінок на співробітника з нижчим пріоритетом у тому разі, якщо співробітники з найвищим пріоритетом зайняті або оф-лайн, або на паузі.

Приклад:

Розглянемо компанію, у якій шість операторів (мал. 3), у трьох із них стоїть найвищий пріоритет приймання дзвінка (мал. 3, позначка 1), а у трьох пріоритет на рівень нижчий (мал. 3, позначка 2).

Мал. 3. Алгоритм розподілу дзвінків «Дзвонити всім з пріоритетом»

У разі надходження вхідного дзвінка (червоний колір), він одночасно буде скерований на Оператора-1, Оператора-2, Оператора-3, оскільки в них стоїть найвищий пріоритет приймання дзвінків. Якщо в момент надходження наступного вхідного дзвінка (зелений колір) усі оператори з найвищим пріоритетом зайняті або оф-лайн, або на паузі, система переспрямує дзвінок на Оператора-4, Оператора-5 і Оператора-6, у яких пріоритет на рівень нижчий.